
Park-šuma Marjan
Split, Splitsko-dalmatinska
📷 Fotó: Marjanko1103 · CC BY-SA 4.0
Park-šuma Marjan — bemutatás
Marjan je brdo na zapadnom kraju splitskog poluotoka, visoko 178 metara, prekriveno borovom šumom i zaštićeno kao park-šuma. Splićani ga zovu plućima grada i odnose se prema njemu posesivno, kao prema nečemu što je njihovo osobno vlasništvo, što se najbolje vidi kad se povremeno predloži bilo kakva gradnja na njemu. Šuma nije prirodna. Marjan je krajem devetnaestog stoljeća bio gol kamen, a pošumljen je od 1880-ih naovamo, ručno, sadnicama alepskog bora koje su nosili gradski đaci i dobrovoljci. Ono što danas izgleda kao netaknuta priroda zapravo je stoljetni građanski projekt. Na njemu su stube koje vode od Varoša do vidikovca, srednjovjekovne pustinjačke crkvice uklesane u stijenu, zoološki vrt i staze koje obilaze cijeli poluotok. Uz južnu obalu su uvale Kašjuni i Bene, među boljim plažama u gradu. Uspon do prvog vidikovca traje petnaestak minuta od Varoša i najbolji je pogled na Split, luku, Brač i Šoltu koji postoji.
Hol szálljon meg Park-šuma Marjan látogatásakor
Szállással rendelkező települések, távolság szerint.
Szállás Park-šuma Marjan közelében
1.jpg)


.jpg)
Legjobb ár
Gyakori kérdések
Van szállás Park-šuma Marjan közelében?
Igen. 40 km-es körzetben 6 szállás található, 60 eurótól éjszakánként. A legközelebbi 3 km-re van.
Hol érdemes megszállni Park-šuma Marjan látogatásakor?
A legközelebbi, szállással rendelkező települések: Split (3 km), Kaštel Stari (7 km), Kaštel Štafilić (8 km).
Kell jutalékot fizetni a foglalásért?
Nem. A CroaHolidayen közvetlenül a házigazdával veszi fel a kapcsolatot és közvetítő nélkül állapodnak meg — a platform nem számít fel jutalékot.



