
Otok Prvić
Prvić Luka, Šibensko-kninska
📷 Fotó: Mnalis · CC BY-SA 4.0
Otok Prvić — bemutatás
Prvić je mali otok nasuprot Vodicama, na kojem su dva naselja, Prvić Luka i Prvić Šepurine, i na kojem nema automobila. Ta zabrana je ono što otok čini posebnim: hoda se pješice, a prtljaga se vuče kolicima. U Prvić Luci je pokopan Faust Vrančić, hrvatski izumitelj i pisac iz šesnaestog stoljeća, autor knjige Machinae novae u kojoj je među ostalim opisao i nacrtao padobran, te prvog rječnika pet europskih jezika. U mjestu djeluje Memorijalni centar Faust Vrančić s modelima njegovih izuma izrađenima prema izvornim crtežima. Oba naselja su kamena, s uskim ulicama, lučicama i kućama koje se spuštaju do mora. Otok je pošumljen borovima i obrađen maslinicima, a obala ima niz malih šljunčanih uvala. Do Prvića se dolazi brodskom linijom iz Vodica ili Šibenika, vožnja traje petnaestak minuta i vozi nekoliko puta dnevno cijele godine. Otok se obiđe pješice za pola dana.
Hol szálljon meg Otok Prvić látogatásakor
Szállással rendelkező települések, távolság szerint.
Szállás Otok Prvić közelében
Gyakori kérdések
Van szállás Otok Prvić közelében?
Igen. 40 km-es körzetben 6 szállás található, 45 eurótól éjszakánként. A legközelebbi 3 km-re van.
Hol érdemes megszállni Otok Prvić látogatásakor?
A legközelebbi, szállással rendelkező települések: Vodice (3 km).
Kell jutalékot fizetni a foglalásért?
Nem. A CroaHolidayen közvetlenül a házigazdával veszi fel a kapcsolatot és közvetítő nélkül állapodnak meg — a platform nem számít fel jutalékot.





