Arboretum Trsteno
Trsteno, Dubrovačko-neretvanska
Arboretum Trsteno — bemutatás
Arboretum u Trstenom, dvadesetak kilometara sjeverozapadno od Dubrovnika, najstariji je arboretum na ovom dijelu Sredozemlja. Nastao je krajem petnaestog stoljeća kao ljetnikovac dubrovačke plemićke obitelji Gučetić-Gozze, s vrtom koji su stoljećima nadopunjavali biljkama donesenima s putovanja. Dubrovački pomorci imali su nalog da iz svakog kraja u koji doplove donesu sjeme ili sadnicu, pa su se u vrtu našle vrste iz Azije, Amerike i Australije, mnoge prvi put posađene u Europi upravo ovdje. U vrtu je renesansni akvedukt iz petnaestog stoljeća, koji i danas dovodi vodu, te barokna fontana s Neptunom i nimfama. Pred ulazom stoje dva platana stara oko petsto godina, s deblima obujma preko deset metara, među najvećima u Europi. Arboretum je stradao u požarima 2000. godine i u potresu, ali je obnovljen. Poznat je i kao snimateljska lokacija vrtova Kraljeva Grudobrana u seriji Igra prijestolja.
Hol szálljon meg Arboretum Trsteno látogatásakor
Szállással rendelkező települések, távolság szerint.
Szállás Arboretum Trsteno közelében
Gyakori kérdések
Van szállás Arboretum Trsteno közelében?
Igen. 40 km-es körzetben 4 szállás található, 80 eurótól éjszakánként. A legközelebbi 9 km-re van.
Hol érdemes megszállni Arboretum Trsteno látogatásakor?
A legközelebbi, szállással rendelkező települések: Rogoznica (9 km), Maranovići (25 km), Ston (28 km).
Kell jutalékot fizetni a foglalásért?
Nem. A CroaHolidayen közvetlenül a házigazdával veszi fel a kapcsolatot és közvetítő nélkül állapodnak meg — a platform nem számít fel jutalékot.


